Bez melounu ani ranu

Uff...
Když už jsem se chystal, že už konečně zas něco napíšu, tak se přivalilo poměrně velké množství práce a my jsme rádi, že se večer najíme a pak svalíme do postele. Melouny rostou jedna radost, až je z toho člověku na blití. Začala sezóna sbírání a tuto činnost teď budeme vykonávat dokud odsud neodejdeme. Takže ještě asi tři týdny. Na druhou stranu za vytrvalost jsme "povýšili" a oba s Petrou teď na poli řídíme vysokozdvižný vozík, aneb ještěrku, zdvižku, fooorklift. Dopoledne se sbírá a odpoledne se melouny myjí a třídí podle velikosti.

Není-li možné plevel odstranit z pojezdu za traktorem je nutno přistoupit k manuálnímu přístupu. Bavit tě to bude do té doby, než tě začne tlačit ta věc na zádech.
Malililililinkatý meloulouloulounek.


V domku už nebydlíme čtyři, ale je nás tady třináct..."lehce" přecpáno. Na záchod se vypisuje pořadník a trouba je objednána na několik týdnů dopředu. Asi budem o hladu. Teď si dělám svoji poslední pizzu, jsem chudák. Momentálně jsme tu 3 Češi, 4 frantíci, 2 Čilani a 4 Němci. Ani nevím moc co napsat, jsem jak mrtvola...stejně jako tenhle blog:)) Ale pokusím se na tom zapracovat a aspoň sem prsknout pár fotek, i když teď jich ani moc nemáme, protože jsme nikde nebyli. Za zmínku snad jen stojí, že auto už má technickou...stačilo vyměnit kulový čep a spravit unikající výfukové plyny kousek za svody z motoru. Až se vrátím, asi změním profesi:)

Rozpumpuj svalečky a makej makat.

Petra již několik hodin úspěšně předstírá únavu. 

Vánoční rádovanky proběhly v dokonalém klidu. O Silvestru ani nemluvě. Oba dny jsme byli v práci. Na Silvestra jsme klasicky usli asi 15 minut před půlnocí, napravíme to příští rok.

Vánoce tady obecně proběhly z našeho pohledu velmi klidně. Ve městech nebyla skoro žádná výzdoba, ne jako v Česku, kde na člověka padají vánoční stromy na každém náměstí. A Silvestr to samé. Žádné dělbuchy, ohňostroje ani nic podobného. Je pravda, že momentálně nežijeme zrovna v nejživější oblasti, je tady víc krav než lidí, ale ani krávy nijak mohutně neslavily.
Vánoce v úzkém kruhu přátel u obdélníkového stolu.
Náš vánoční stromeček zvaný hybrid. Rozložený korpus postavíš do mističky, do které naliješ kouzelnou chemikálii a stromek po několika hodinách "vykvete". Taky na vás tak dýchla atmosféra Vánoc při pohledu na tuhle fotku?

Taky se nám podařilo nějak nekontrolovaně přijít o kredit na internet, takže jsme teď nějakou dobu bez netu. Těžko říct na jak dlouho, ale maximálně na dva týdny, protože 24.1. tady končíme a míníme se opět věnovat cestování a tentokrát na dobu dlouhou pokud možno předlouhou. Tímto vás chci nalákat na opětovnou návštěvu této stranky, neb od té doby doufám, že už to zase bude stát za to:) Možná přijde i kouzelník. Šéfíkovi jsme naše rozhodnutí skončit sdělili ve stejný den, kdy mi řekl, že mě "povyšuje" na pozici paddock supervisor (rozuměj vůdce melounových otroků) a zvyšuje mi hodinový plat o celý jeden dolar. Ani tato kolosální změna platu a jeho následný pláč, prosby a výhrůžky nás však nezviklaly.
Francouzska Natalie si tady zapomněla hodinky. Odjela společně se svým kočkodanem Jeromem v noci aniž by někomu něco řekli. Svět je pohltil. Už se jistě nevrátí...leda snad, že by nevěděli kolik je hodin. A jelikož se to tady hemží mouchami, rozhemžili jsme tady tak pár mucholapek.
Vedro jak cip.
Zašila jsem ti tu díru v rozkroku dobře?

Tipy pro cestovatele:
1. Rozumný automechanik na WOF (Warrant of fitness) je firma "gill and sons" sídlící v Huntly. Sice jsme to nedostali napoprvé, ale to hlavně z rozumných důvodů, po jejichž odstranění už to nebyl problém. Navíc si myslím, že kdyby chtěl, tak nás může trápit mnohem déle, a to zvlášť z důvodu vlastního obohacení se, což se tady často stává.
2. Jestli si na začátku pobytu myslíte (tak jako my), že vaše kůže je snědá dost a že opalovací krém nepotřebujete, zkuste to ještě přehodnotit. Já svlíkám již svou šestou kůži a Petře se loupe i duhovka. O něčem svědčí i fakt, že v supermarketu lze sehnat opalovací krémy pouze s faktorem 30 a 50.
3. Zeleninu a ovoce se mnohdy vyplatí nakoupit v menších specializovaných obchodech.

1 komentář :

Anonymní řekl(a)...

Ciao melounari $$$ !

Tahle se's odvdecil sefovi za to, ze Ti chtel sverit pozici sefa melounovych otroku, navic za
cely jeden $ navrch ??? :)

Z fotek a gauce v obyvaku to vypada jako pohodka - slunce, priroda, ale litat po poli s tim kanystrem na zadech asi da zabrat ...

Ted uz jste zcela urcite "on the road" a o5 si to uzivate a o to tady jde !!!

Btw tomu linku vyprsela platnost :(

Mejte se luxusovne a tesim se na dalsi prispevek !

Pavel

pastuszek@volny.cz